Skip to content

Klasická masáž

Klasická masáž je jedna z najviac využívaných masáží. Je to súbor hmatov, ktoré masér aplikuje na tele klienta. Masér stimuluje kožu, podkožie a najmä svaly pričom dochádza k prekrveniu pokožky, uvoľneniu svalov a odbúraniu napätia, ktoré spôsobujú zatvrdliny vo svaloch. Zatvrdliny na chrbte (odborne nazývané aj myogelózy) často krát spôsobujú bolesti nielen v mieste ich výskytu. Myogelózy sa pohybmi tela môžu presúvať a tým môžu dráždiť nervy a ich dráhy jednotlivých častí tela čo spôsobuje bolesť. Pravidelnými masážami u našich masérov Vám myogelózy nebudú robiť problémy. Klasická masáž tiež veľmi dobre pôsobí proti únave a stresu, ktorý denno denne pôsobí na každého z nás. Klasická masáž je veľmi príjemná a patrí k najefektívnejším masážam.

Športová masáž

Športová masáž je druh klasickej masáže, ktorý je špeciálne prispôsobený pre športovcov alebo pre osoby, ktoré podávajú náročné fyzické výkony. Vykonáva sa pred alebo po športovom výkone. U športovcov je veľmi žiadaná na zvýšenie fyzickej kondície alebo na uvoľnenie po fyzickej záťaži. Ak sa vykonáva táto masáž pred športovým výkonom, masér využíva silnejší tlak a rýchle masérske hmaty na zahriatie (prekrvenie) svalov. Ak chcete uvoľniť a zregenerovať unavené a namáhané svaly po fyzickej záťaži, využíva sa jemné relaxačné trenie.

Reflexná terapia

Reflexná terapia využíva rad tlakových techník, ktorými stimuluje konkrétnu reflexnú oblasť chodidiel, s úmyslom vyvolať užitočnú odozvu v iných častiach tela. Tento zrkadlový obraz tela na chodidlách pomáha reflexným terapeutom aj obyčajnému človeku zamerať sa na správnu partiu chodidla, ktorú treba masírovať. Reflexné body na chodidlách sú spojené s určitými časťami tela a tým, že reflexológia tieto body stimuluje, sa po tele šíria vlny uvoľnenia.

Bankovanie

Bankovanie je metóda, ktorú naozaj poznali už v stredoveku, niektoré zdroje uvádzajú dokonca obdobie pred Kristom. Bankovaním sa dajú liečiť niektoré bolesti chrbta, šije, kĺbov, hlavy. Pozitívne pôsobí na obličky, močový mechúr aj žalúdok a slezinu. Vplýva tiež na celkový imunitný systém, lymfu, prekrvuje končatiny. Najčastejšie sa banky prikladajú na chrbát a ramená, ale aj na stehná, kolená, lakte, chodidlá, či brucho.

 

Masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi prináša jedinečný zážitok. Niet divu, že je označovaná za kráľovnú masáží a patrí medzi obľúbené masážne procedúry, ale tiež sa stáva čím ďalej vyhľadávaná ako súčasť rôznych wellness procedúr. Nahriate lávové kamene pôsobia hĺbkovo a prinášajú tak komplexné uvoľnenie. Masáž lávovými kameňmi odstraňuje svalové stuhnutie a spazmy, hĺbkovým efektom sa podieľa na zlepšení a stimulácii krvného obehu, odbúranie stresu a porúch spánku a tiež má veľmi pozitívny účinok na koncentráciu, myseľ a v neposlednom rade regeneráciu natiahnutých svalov.

Detoxikačná masáž medom

Detoxikačná masáž medom veľmi účinne pôsobí proti chorobám, možno ju však aplikovať aj pre zvládnutie stresu, pri chronických a civilizačných chorobách, pri jarných očistných kúrach, únave, oživuje vnútorný organizmus, čistí pokožku a zanecháva ju zamatovo hladkú.

Med obsahuje dôležité minerálne látky a stopové prvky. Počas masáže sa cez pokožku tieto látky dostávajú do tela. Dotyk sa pri masáži stáva komunikáciou. Aktivuje sa ním vegetatívny nervový systém a krvný obeh. Medová masáž je uceleným ošetrením tela, ducha a duše. Vtedy môžu byť energie, ktoré bývajú blokované kŕčovitosťou, uvoľnené a voľne pretekať, dôsledkom toho dochádza k uzdraveniu. Následne sa aktivuje funkciu vylučovania organizmu prostredníctvom čriev, ľadvín, pokožky a ďalších orgánov.

Po medovej masáži sa telo detoxikuje ešte nasledujúcich 24 hodín, preto nie je vhodné používať na masírovanú časť mydlo, sprchovací gél, telové mlieko ani krém.

 

Studnica Zdravia


Masáž sa vykonáva s ľubovníkovým olejom s tlakom masáže podľa priania
klienta.. Ľubovníkový olej má veľmi výborný regeneračný účinok,
pôsobí priaznivo či na svalstvo alebo na celkovú nervovú sústavu.


Tatranský vánok 


Takmer všetci vieme aká je blahodárna vôňa Borovice. Borovicový olej
pôsobí priaznivo na na dýchanie, masáž s Borovicovým olejom má vynikajúciúčinok na takzvanú chuť do života.  


Škoricové prebudenie


Masáž sa realizuje zo Škoricovým olejom , po masáži sa aplikuje lokálny
zábal zo zadnej časti tela. Čo má vynikajúci účinok na celkové prehriatie
organizmu, čo ma regeneračný účinok.


Čokoládový antistres


Jedná sa o masáž celého tela s čokoládou čo ma antioxidačný a relaxačný
účinok, klient pri masáži zaživa pravé blaho pri masáži čokoládou naberá
energiu .Podľa priania klienta sa môže aplikovať zábal.


Uvoľnenie chrbta


Jedná sa o zdravotnú masáž chrbta, vákuovú masáž tzv./Bankovanie/, ktoré sa realizuje že na spazmach sa nechajú banky zapôsobiť potom sa s nimi pohybuje a procedúra sa ukončí zábalom podľa priania klienta. Táto
procedúra je veľmi obľúbená pri bolestiach chrbta.


GOLD masáž


GOLD masáž sa snažím vykonávať s procedúrami ktoré sú klientom najpríjemnejšie a najvhodnejšie. Môžu sa nechať hýčkať a ja sa snažím splniť všetko čo si predstavujú.

Kontraindikácie masáži

Kontraindikácia je stav, pri ktorom nie je možné vykonávať masáž alebo procedúru, resp. je možné urobiť masáž, ale iba na určitých častiach tela.

 

Klasická Športová Relaxačná masáž:

Celkové – zvýšená teplota, celková telesná slabosť, infekčné ochorenie, osteoporóza, krvácivé stavy, hnisavé ochorenia kože, bezprostredne po hlavných jedlách.

Miestne – kŕčové žily, poranenia kože, svalov, kostí, odreniny, otvorené a hnisavé rany, materské znamienka vystupujúce nad kožu, a pigmentové škvrny – v oblasti brucha pri akútnych a chronických zápalových ochoreniach, hnačkové ochorenia, vredové choroby, zväčšenia orgánov, zadržanie moču, nádorové ochorenie, šestonedelí a pri menštruácii brucho.

 

Havajská masáž:

Otvorené rany a modriny, kŕčové žily, infekčné onemocnenia, kožné infekcie, popáleniny, zápaly, tehotenstvo, klient podstúpil nedávno operáciu.

 

Medová masáž:

Alergia na med, otvorené rany, ekzémy, vyrážky, žalúdočné vredy, vysoký krvný a očný tlak, trombóza, infekčné choroby, zvýšená teplota, všetky akútne zápaly.

 

Reflexná masáž chodidiel:

Plieseň, otvorené rany, bradavice, nádorové ochorenia, akútne zápaly, horúčka, infekčné ochorenia, tehotenstvo.

 

Masáž lávovými kameňmi:

Choroby srdca, vysoký krvný tlak, extrémne vysoká obezita – možný problém so srdcom, kŕčové žily, nákazlivé vírusové ochorenia – napr. chrípka, problémy kože kde by vlhkoteplomohli spôsobiť zhoršenie stavu, pooperačné stavy, aktna astma, zápaly, infekcie, diabétes a pod.

 

Mäkké techniky:

Osteoporóza, veľmi nízky krvný tlak, hemofília, vysoký tlak, horúčkovité stavy, nachladenie, ľudia, ktorí mali embóliu, počas menštruácie a šestonedelia, pri užívaní liekov proti zrážaniu krvi, zápaly, diabetik pri 3. najťažšom štádiu.

 

Ušné a telové sviečky:

Porušený ušný bubienok, alergia na niektorú z látok pridaných do vosku, nádor, vysoký krvný tlak, pooperačné stavy, tehotenstvo.

Masáž v tehotenstve:

V prvom trimestri sa masáž neodporúča, alebo sa robí len veľmi jemná čiastočná masáž. Rizikové tehotenstvo, chrípka a prechladnutie, vysoká horúčka, všetky druhy vonkajších a vnútorných infekcií, bolesť brucha, neobvyklá bolesť a ostatné kontraindikácie sú rovnaké ako pri klasickej masáži.

 

Bankovanie:

 Problémy zo zrážanlivosťou krvi, onkologické ochorenia

Cenník

LoaderLoading…
EAD LogoTaking too long?

Reload Reload document
|Open Open in new tab

Stiahnúť [1.78 MB]